ładowanie...
Czat

Krótko o materiałach

Chcemy Wam minimalnie przybliżyć wiedzę na temat materiałów, z których wykonane są nasze produkty. Często producenci wyrobów dla rękodzielników pomijają tego typu detale lub opisują je bardzo ogólnie. Tymczasem beermata beermacie nierówna, podobnie jak sklejka. Z czego więc wyprodukowane są nasze cudeńka?

Sklejka brzozowa

Większość naszych elementów jest wykonana właśnie z tej sklejki o grubości 3 mm (z tolerancją +/-0,1 mm). Sklejka brzozowa charakteryzuje się dość sporą wytrzymałością i twardością - dlatego nawet drobne elementy - o ile oczywiście damy radę je wyciąć - będą solidne i nie połamią się Wam w rękach. Przykładowo prawie wszystkie skrzydełka do aniołków wykonujemy właśnie ze sklejki brzozowej. Kto z Was miał je w rękach wie, że są dość mocne. Ponadto na sklejce brzozowej dużo wyraźniej widać fakturę drewna, a jej kolor jest ciemniejszy niż np. sklejki topolowej.

Sklejkę brzozową tnie się wolniej (wymaga więcej mocy), a grawer na niej wykonany będzie jaśniejszy. Oczywiście sklejek brzozowych jest wiele odmian, co też wpływa na jakość cięcia, na koszty i na jakość samego materiału. Nasza sklejka pochodzi od sprawdzonego i znanego w branży dostawcy - Betulli.

Sklejka topolowa

Jest to sklejka dużo lżejsza (pomimo tej samej grubości 3 mm) od sklejki brzozowej i bardziej krucha. Jej niewątpliwą zaletą jest dużo krótszy czas cięcia, co - pomimo tego, że jest materiałem niemalże dwukrotnie droższym od sklejki brzozowej - przekłada się na niższą cenę produktu końcowego. Tak, to prawda! I wiecie co? Macie możliwość zażyczyć sobie u nas wykonanie elementu właśnie z tego materiału, nawet jeśli w ofercie znajduje się sklejka brzozowa. My Wam to przeliczymy i podamy aktualną wycenę. Ewentualnie odradzimy pomysł, jeśli wg naszej opinii docelowy produkt może być zbyt kruchy. Przypominamy, że w BeermatCut nie ustalamy nigdy cen wyciągniętych z kapelusza.

Sklejka topolowa ma jaśniejszy kolor od brzozowej i jest jednocześnie bardziej matowa. Na niektórych zdjęciach może wyglądać jak kawałek plastiku - czasami jej powierzchnia jest tak jednolita kolorystycznie. Jest bardziej chłonna, a jej krawędzie po laserowym cięciu są jaśniejsze (niekiedy złote w środkowej warstwie). Natomiast grawer na takiej sklejce jest dużo ciemniejszy od graweru na sklejce brzozowej. Niemalże brązowy ;-)

Beermata

Beermata, zwana popularnie tekturką, to po prostu rodzaj specyficznej tektury o wysokim stopniu spulchnienia. Jest też bardzo chłonna, dlatego istnieją dziesiątki sposobów jej ozdabiania. Daje się łatwo ciąć laserowo i przy wykorzystaniu odpowiedniej technologii cięcia już sama w sobie wygląda bardzo estetycznie. Wykorzystuje się ją do produkcji podkładek pod piwo i prawdopodobnie temu zawdzięcza swą nazwę ;-).

W naszym sklepie sprzedajemy produkty wykonane z beermaty PankaDisc - jest to bardzo elegancka beermata o subtelnym beżowym odcieniu (bardzo jasnym, czasami się wydaje, że jest biała). Na rynku najczęściej wykorzystuje się beermatę o grubości 1,2 mm. Niewątpliwie taką szybciej się tnie i łatwiej (ponieważ wymaga mniejszej mocy cięcia, można wycinać z niej naprawdę drobne elementy). My używamy beermaty o grubości 1,4 mm, dzięki czemu produkty z niej wykonane są wystarczająco sztywne, by nie tylko można je było przyklejać na płaskie podłoże, ale także wykorzystywać do innych celów.

Filc

Czym jest filc nie musimy nikomu tłumaczyć. Napiszemy jedynie, że jest to bardzo efektowny materiał, który uwielbiamy łączyć ze sklejką. Dzięki filcowi sklejkowe bombki dostają przepiękne tła. W naszej pracy używamy specjalnego filcu przeznaczonego właśnie do cięcia laserem, o grubości 3 mm. Znajdziecie w naszej ofercie także małe skrzydełka wykonane z filcu. Nie martwcie się - nie będą się same zginały na wietrze! ;-) Filc jest wystarczająco gruby, by zachowały swoją sztywność (oczywiście jak na filc przystało - jednak to nie to samo co sklejka).

Foamiran

Foamiran czyli popularna pianka to tworzywo sztuczne, które jest bardzo plastyczne, zwłaszcza po delikatnym podgrzaniu. Używamy go głównie do tworzenia przepięknych kwiatów, które następnie kolorujemy dodatkowo tuszami i kredkami. Foamiran występuje w wielu różnych kolorach.

Na stronie BeermatCut używamy plików cookies w celu umożliwienia świadczenia usług i analizowania ruchu na podstronach. Kontynuując korzystanie ze strony, zgadzasz się na ich wykorzystanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Aby ograniczyć wykorzystanie plików cookies, kliknij tutaj.